Szkoła Tańca Artistic powstała z miłości do tańca i pasji dzielenia się tą jedną z piękniejszych dziedzin artystycznych z pozostałymi. Stale rozwijamy się i doskonalimy, aby oferować Państwu najwyższą jakość. Od ponad 10 lat uczymy tańca w Trójmieście.

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia baletowe dla dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Najważniejsze to spełniać swoje marzenia, niezależnie od wieku. Wystarczą chęci, a wraz z akompaniatorami postaramy się, abyś poczuł się jak w najlepszym zespole na świecie.

 

Zespół szkoły tańca Artistic

agnieszka_januraZałożycielka szkoły Agnieszka Janura, pedagog, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Zawodowa tancerka, posiadająca wieloletnie doświadczenie sceniczne. Po ukończeniu nauki – tancerka Teatru Narodowego w Warszawie. Następnie związana jako Tancerz Koryfej ze sceną Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Uczestniczka wielu kursów dotyczących różnych technik tańca (m.in. modern, broadway jazz, barre au sol, funky jazz). Przez 6 lat prowadziła zajęcia baletowe dla dzieci w Operze Bałtyckiej.

karolinaAbsolwentka romanistyki na Uniwersytecie Gdańskim, ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu i skrzypiec. Uczestniczka warsztatów i spektakli Teatru Junior przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Przez wiele lat kształciła się w technikach tańca klasycznego, współczesnego, jazzu i barre au sol na warsztatach i kursach w kraju oraz za granicą (m.in. w Paryżu i w Londynie). Do zespołu szkoły tańca Artistic dołączyła w roku 2012.
Pedagog, menedżer kultury przez lata związana z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie rozpoczęła  się jej taneczna współpraca z Agnieszką Janurą, a od 2009 roku  w Szkole Tańca Artistic. Stale doskonali swoje umiejętności taneczne jaki i pedagogiczne na kursach i warsztatach poszukując nowych form artystycznych ekspresji i metod pozwalających przekazywać tajniki tańca najmłodszym.
LukaszAbsolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, akompaniator w Szkole Baletowej w Gdańsku, oraz nauczyciel gry na fortepianie. Koncertujący pianista i kompozytor. Uczestnik wielu warsztatów i kursów mistrzowskich dla młodych pianistów pod kierunkiem światowej sławy pianistów m.in. Dang Thai Son, Boris Petrushansky, Viera Nosina, warsztatów kameralnych pod kierunkiem Krzysztofa Śmietany. Twórca wielu kompozycji na fortepian solo, kwartet smyczkowy, orkiestrę i utworów chóralnych
Magister sztuki, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. F. Chopina, na wydziale Pedagogiki Baletu w Warszawie. Przez ponad 12 lat artystka Polskiego Baletu Narodowego,Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, w którym była w repertuarze tańca klasycznego i współczesnego – m.in. Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna, Święto Wiosny. Występowała w spektaklach światowej sławy choreografów jak George Balanchine, Maurice Bejart, Boris Eifman oraz współpracowała z Jirim Kylianem, u którego zatańczyła solową rolę w balecie No More Play. Gościła na deskach teatrów na całym świecie, m.in. w Londynie , Petersburgu, Szanghaju, Wilnie. Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczycielka tańca w wielu placówkach, prowadząc zajęcia za równo dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Obecnie uczy tańca klasycznego w Ogolnokszalcacej Szkole Baletowej w Gdańsku.
Pedagog, absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku Kształcenie Muzyczno-Ruchowe. Wieloletni pracownik Działu Edukacji Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie w roku 2004 wspólnie z Agnieszką Janurą stworzyły zajęcia baletowe dla dzieci i młodzieży, które do dziś kontynuowane są w Szkole tańca Artistic. Umiejętności z zakresu tańca klasycznego i współczesnego doskonaliła podczas warsztatów w Operze Bałtyckiej, a także w Dance Ireland w Dublinie. Specjalizuje się w rytmice prowadzonej metodą Carla Orffa oraz choreoterapii.

Tancerka, absolwentka Warszawskiej szkoły baletowej im. Romana Turczynowicza. Z sukcesami uczestniczyła w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach baletowych, współczesnych oraz choreograficznych, m.in. „Eurovision young dancers”. Brała udział w teleduskach oraz występowała na scenie programu „Mam Talent“. Tancerka z doświadczeniem sceniczynym, występowała na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie, tańczyła w zespole baletowym Opery Nova w Bydgoszczy, obecnie tańczy na stanowisku koryfeja w Gdańskiej Operze Bałtyckiej. Do zespołu Szkoły Artistic dołączyła w 2016 roku.